Athletics Home | MTMC.edu | LancerLink | Calendar | Directory
Academic All American History
     
 Name Sport Year
Jason Clements Baseball 1991
Chris Kilpatrick Baseball 1993
Roman Kula Baseball 1993, 1994
Robin Henrichs Volleyball 1995
Mary Czapenski Volleyball 1995, 1996
Dave Smilsky Baseball 1995, 1996
Chad McGough Baseball 1996
Chad McGough Basketball 1996
Julie Hinrichs Track 1996, 1997
Meghan Barlow Cross Country 1997
Robin Henrichs Track 1997
Jess Nelson Cross Country 1997
Kim Nitz Basketball 1997
David Baker Cross Country 1997, 1998
Mac Rops Basketball 1997, 1998
Meghan Barlow Track 1998
Brock Rops Basketball 1998
David Baker Track 1998, 1999
Terry Becker Basketball 1998, 1999
Gene Elder Baseball 1998, 1999
Aaron Kranz Basketball 1998, 1999
Ryan Krempges Basketball 1998, 1999
Jess Nelson Track 1998, 1999
Keith Rasmussen Basketball 1998, 1999
Matt Tereshinski Baseball 1998, 1999
Andy Bernatow Baseball 1999
Chris Dickes Basketball 1999
Travis Humpal Basketball 1999
Landon Klock Baseball 1999
Chris Maxwell Basketball 1999
John Sanderson Baseball 1999
Tom Miller Basketball 1999, 2000
Tom Nelson Track 1999, 2000
Tim Ernesti Cross Country 2000
Andy Kappenman Basketball 2000
Shelley Nelson Cross Country 2000
Karla Odens Volleyball 2000
Cory Wittrock Cross Country 2000
Anna Kranz Basketball 2000, 2001
Stacy Schlumbohm Basketball 2000, 2001
Michelle Ebel Volleyball 2001
Aaron Losing Baseball 2001
Mike Maxwell Basketball 2001
Chad Thury Basketball 2001
Paula Tolsma Volleyball 2001
Sarah Travnicek Volleyball 2001
Katie Heine Basketball 2001, 2002
Scott Grunewaldt Basketball 2002
Russ Konz Baseball 2002
Gwen Meyer Basketball 2002
Eliza Leloux Basketball 2002, 2003
Eliza Leloux Track 2002, 2003
Jeff Barnes Track 2003
Sarah Crosgrove Track 2003
Chad DeJong Basketball 2003
Rose Gebhart Basketball 2003
Laurie Keogh Track 2003
Stephanie Kettler Softball 2003
Michelle Pfeifer Cross Country 2003
Joseph Stephens Cross Country 2003
Paula Tolsma Softball 2003
Brian Wilcox Soccer 2003
Mandy Carlson Basketball 2003, 2004
Lucas Klumper Basketball 2003, 2004
Michelle Pfeifer Track 2003, 2004
Adam Poulosky Basketball 2003, 2004
Gabe Wortman Soccer 2004
Mary Crumly Volleyball 2004, 2005
Melissa Fullner Volleyball 2004, 2005
Lorry Kenney Volleyball 2004, 2005
Jessica Krull Basketball 2004, 2005
Drew Marshall Cross Country 2004, 2005
Heather Rabe Volleyball 2004, 2005
Melissa Schmidt Basketball 2004, 2005
Melissa Schmidt Cross Country 2004, 2005
Rachel Evans Volleyball 2004, 2005, 2006
Kristin Wortman Volleyball 2004, 2005, 2006
JJ Gums Cross Country 2005
JJ Gums Track 2005
Dusty Korth Baseball 2005
Melissa Schmidt Track 2005
Cole Knippling Basketball 2005, 2006
Cole Knippling Baseball 2005, 2006, 2007
Natasha Swier Basketball 2006
Amy Bigge Basketball 2006, 2007
Ryan Hajek Basketball 2006, 2007
Jonathon Heyden Basketball 2006, 2007
Erin Jarvi Volleyball 2006, 2007
Kevin Kunz Baseball 2006, 2007
Brandi Trudeau Basketball 2006, 2007
Tara Adamson Volleyball 2007
Pat Anderson Baseball 2007
Laura Condon Soccer 2007
Ryan Esser Track 2007
Megan Finnegan Volleyball 2007
Ryan Hajek Track 2007
Cesar Juarez Soccer 2007
Tony Lazarowicz Baseball 2007
Stacey Lickteig Basketball 2007
Katie Mollman Cross Country 2007
Katie Mollman Track 2007
LeAnn Ostendorf Softball 2007
Travis Ptacek Basketball 2007
Laura Starman Volleyball 2007
Michael Van Otterloo Baseball 2007
Blain Williams Soccer 2007
Rachel Wortman Volleyball 2007
Jeremy Zens Baseball 2007
Carrie Ahlers Basketball 2007, 2008
Pat Anderson Basketball 2007, 2008
Corey Beacom Baseball 2007, 2008
Laura Condon Track 2007, 2008
Chris Filsinger Basketball 2007, 2008
Nathan Fischer Basketball 2007, 2008
Billy McDonald Baseball 2007, 2008
Kayla Pavel Track 2007, 2008
Justin Siemonsma Baseball 2007, 2008
Kelly Starman Volleyball 2007, 2008
Tevan Wenbourne Basketball 2007, 2008
Blain Williams Baseball 2007, 2008
Tara Adamson Basketball 2008
Angela Kayser Track 2008
Samantha Miles Basketball 2008
Samantha Miles Softball 2008
Zach Schulz Baseball 2008
Justin Siemonsma Track 2008
Ashley Solem Cross Country 2008
Emily Witte Basketball 2008
Lindsay Beacom Volleyball 2008, 2009
Josh Christensen Soccer 2008, 2009
Theresa Condon Soccer 2008, 2009
Stephen Guy Baseball 2008, 2009
Sarah Haase Soccer 2008, 2009
Dana Marquardt Basketball 2008, 2009
Trey Krier Baseball 2008, 2009, 2010
Theresa Condon Track 2009
Kate Carda Volleyball 2009
Anne Hanson Volleyball 2009
Katelynn Kunz Basketball 2009
Daschle Larson Baseball 2009
Scott Morrison Baseball 2009
Trey Novotny Baseball 2009
Megan O'Grady Cross Country 2009
Ashley Solem Track 2009
Jake Broscha Baseball 2009, 2010
April Dolezal Soccer 2009, 2010
Amanda Kneifl Softball 2009, 2010
Trey Krier Basketball 2009, 2010
Kelly Schilling Basketball 2009, 2010
Kelly Schilling Track 2009, 2010
Stephanie Schultz Soccer 2009, 2010
Erica Loutsch Softball 2009, 2010, 2011
Joshua Wenande Baseball 2009, 2010, 2011
Nick Wenande Baseball 2009, 2010, 2011
Cortney Bullington Volleyball 2010
RaeLynn Coldwell Cross Country 2010
David DeWitt Track 2010
Dane Hanson Track 2010
Andrea Hansen Softball 2010
Alicia Letcher Track 2010
Meghan Nelson Track 2010
Megan O'Grady Track 2010
Justin Peters Basketball 2010
Nathan Roche Baseball 2010
Mitchell Zenk Cross Country 2010
Katie Breuer Cross Country 2010, 2011
Jennifer Jerdee Volleyball 2010, 2011
Titus Kosgei Track 2010, 2011
Titus Kosgei Cross Country 2010, 2011
Dillon Lambley Baseball 2010, 2011
Jenny Miller Basketball 2010, 2011
Cassie Neth Basketball 2010, 2011
Alicia Pick Cross Country 2010, 2011
Emily Rausch Soccer 2010, 2011
Stephanie Schultz Track 2010, 2011
Tierney Schumacher Basketball 2010, 2011
Amanda Soehl Softball 2010, 2011
Kim Velk Track 2010, 2011
Jared Wall Basketball 2010, 2011
Cody Ball Basketball 2011
Autumn Bierman Cross Country 2011
Autumn Biermann Track 2011
Dorcas Copa Soccer 2011
Dorcas Copa Track 2011
Brooke Fischer Cross Country 2011
Emily Girard Soccer 2011
Jennifer Jerdee Softball 2011
Josh Koch Soccer 2011
Carlie Lambert Volleyball 2011
Kate Lingscheit Volleyball 2011
Brittney Mikkelson Cross Country 2011
Hannah Miller Soccer 2011
Mitchell Zenk Track 2011
Courtney Beacom Track 2011, 2012
Katie Breuer Track 2011, 2012
Sarah Crosgrove Basketball 2011, 2012
Sarah Crosgrove Track 2011, 2012
Emily Girard Softball 2011, 2012
Kylie Gross Basketball 2011, 2012
Andrea Hansen Softball 2011, 2012
Alicia Pick Track 2011, 2012
Micaela Rausch Golf 2011, 2012
Nathan Roche Baseball 2011, 2012
Dan Filsinger Track 2012
Brooke Fischer Track 2012
Mathias Godsil Baseball 2012
Brittany Little Basketball 2012
Brittney Mikkelson Track 2012
Paige Nelson Basketball 2012
Weston Swanson Golf 2012